Pontos idő: 2017. szeptember 23. szombat, 12:06

Időzóna: UTC [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
 Montenegro 
Szerző Üzenet
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás Montenegro
Szevasztok!
Szokásos nyári "maeldöntjükholnaphovamegyünk" akcióban az idén sikerült Montenegróba utaznunk.
Minket a Travelen és egyéb csatornákon adott reklámfilmek fogtak meg, mondván ha a fele igaz......
Hát nem csalódtunk! Az ország egy csoda!
Fényképeket majd az albumba, de a bőség zavara. Ebben az országban érvényesül igazán a panoráma funkció! Közlekedési átlagsebesség 50 km/h főúton, 30 az egyebeken. Legnagyobb élmény az élelmiszervegyészet fogyatékossága okán tapasztalt, a gyerekkoromat idéző ízgazdag élelmiszerek. A tej, a joghurtok, a sajtok csodálatos ízűek voltak, és minden sarkon egy pék.
A táj pedig félelmetes. Ebben az országban csak fel-, vagy lefelé lehet menni. Az utak keskenyek, de jó minőségűek, a hangulat a jó értelembe vett balkáni.
Vannak szép strandok, de ez az ország -szerintem- a hegyvidéki kirándulásokról szól.
Mindenkinek tudom ajánlani, aki nem a luxusnapozásra vágyik.

Az utazás:
Szokásomhoz híven nem hallgattam egyik ajánlott útvonalra sem, és az Udvar-Eszék-Doboj-Sarajevo-Hum-Podgorica-Budva útvonalon mentünk Tivatba. Sarajevoig már jártam erre 5 éve, és a változás oriási. (Akkor még Holland IFOR erők közt autóztunk, de ma már .......) A Hum felé vezető útról mindenki megpróbált lebeszélni. A Viamichelin kifejezetten nem ajánlotta, és 8 km/h (!!!) sebességgel tervezte az utat, amikor "ráeröltettem". A helyiek is le akartak beszélni, mikor Sarajevo után 2 órás kényszerpihenőt kellett tartanunk, mivel mint később hazafelé kiderült, beszakadt egy alagút. Találtunk kerülőt, de addigra a forgalom is megindult. Az útvonalválasztásom bevált. Az út a legrövidebb, a leglassabb, a legkacskaringóssabb, a legszebb, és a nemzetközi forgalomtől mentes volt. Így rendőrök is csak Sarajevoban, és a montenegrói tengerparton méregették az embert. Nem volt torlódás sem az utakon, sem a határokon. Ha 4 autó volt elöttűnk, az már sok!
A szálláson a szomszéd BMW-s a horvát pályán ugyanennyi idő alatt ért le, csak +200 km +pályadíj -a nemzeti parki élmények nélkül.
Visszafelé is kalandos volt. Akkor egy nagy baleset miatt kellett kerülőutat keresnünk. Végül a helyiek arcbetakarása mellett olyan függőhídon mentem át a Lianával, amire csak behajtott tükörrel lehetett felférni, és egy ember alatt is bőszen ringott. Végülis kibirt. Utolag számolva egy kétökrös szekér is megrakva van ilyen nehéz! Helyenként még a deszka is hiányzott! Utólag beleborzongok, de ott természetes volt.

A nagyon gazdag képanyagból idővel teszek fel a galériába.

Dagadt

2009. szeptember 11. péntek, 12:56
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás Re: Montenegro
Dsgadt, ez nagyon izgalmasan hangzik. Most még jobban irigyellek, és várom nagyon a fotókat, az sem baj, ha majd a santorinivel együtt!!! :D

2009. szeptember 11. péntek, 21:07
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Dagadt, ez fantasztikus!

2009. szeptember 16. szerda, 17:43
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Szevasztok!