Pontos idő: 2018. szeptember 25. kedd, 21:02

Időzóna: UTC [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
 2005 Lefkada (Dagadt) 
Szerző Üzenet
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás 2005 Lefkada (Dagadt)
Egy régebbi élménybeszámoló, inkább csak hangulatjelentés, amit egy másik ma már döglődő lapra írtam.

Szóval Lefkada.
Tipikus Ion tengeri sziget, tökéletes ellentéte Mykonosnak. Egyedi, rá jellemző hangulata nincs. A főváros (Lefkas) bárhol lehetne Görögországban. A két nagyobb város Nydri és Vassiliki a yahtosok paradicsoma. A városok gyakorlatilag a yahtkikötő kiszolgálói.
Éjszakai élet nincs. Csendes, nyugodt hely.
A táj viszont csodálatos!
Itt fejtettem meg az Odüsszeia rejtélyét. Odüsszeusz aki itt egy szomszéd szigetnek volt a királya, és egy korombeli férfi lehetett mikor hazafelé jött a trójai háborúból ismerte a tenger ezen részét, ráadásul a szigeteket végig lehet látni. Kizárt hogy eltévedt volna. Egyszerűen nem volt kedve a sárkányhoz hazamenni. Kimaradt. 12 évig. Amikor már a királysága is veszélyben forgott, hazatért. Az asszonynak valahogy meg kellett magyarázni! Hát kitalált mindenféle mesét.
Lehet hogy nem így volt, de a környezet megfelelő 12 év csövezéshez. Az egyik oldal meredeken zuhan a tengerebe többszáz méter magasról. A másik kevésbé meredek de talán jellemző, hogy a 30km-es szigeten a legrövidebb út 47km a tulsó végéig! Az enyhe oldal strandjai kövesek, a szakadékosnál viszont a szerintem legjobb "majdnem homok". 2-3 mm-es apró, nem éles szemcsék. Nem süllyed, nem megy be mindenhova, egyszerűen csodálatos. Itt nem is nagyon működött a napozóágyas dolog. Majdnem mindenki egyszerűen a "földön" feküdt. Az felveszi az ember alakját, felállás után pedig egy mozdulattal lesöpri a maradékot magáról.
Csodálatosakat lehet kirándulni. 10km-es motorozással máris egy 1000m-es magasságban lévő hegyi faluba lehet menni. Egyszerűen csodálatos. Pici falucskák, félóránként egy autó, olyan szerpentinek, hogy a motorral alig tudtam bevenni. Az úton napozó és ellapított viperák és skorpiók sétáltak. Olajligetek, és panoráma. Nyugalom, béke.
Egy közép-robogót foglaltam le a kölcsönzőben. A tulajnak olyan kedve volt, hogy mikor meghallotta hogy magyar vagyok, és meglátta az asszonnyal közös 180kg-unkat, egy 250-es choppert adott alánk napi 14 EU-ért. (A robogó 18, ez pedig 25 lett volna!) Nagyon jó "kis" gép volt.

Dagadt

2007. május 4. péntek, 9:17
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás 
Hát ide biztos, hogy el fogunk menni, bár a viperák és skorpiók sétálgatása kicsit ijesztő, de a többi nagyon-nagyon szép, és hangulatos!
Nagyon tetszik az Odüsszeusz sztori!! És nagyon is elképzelhető! Hiszen 12 év után már úgyis annyira örültek neki, hogy azt hazudhatott, amit akart, úgyis elhitték! Legalább elszórakoztatta pár estén a közönséget!

Autóval is eléggé járható a sziget, vagy inkább csak motorral? Mert oda autóval megyünk, ott nem akarunk bérelni motort! :smt006

2007. május 4. péntek, 13:44
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás 
Természetesen jól járható! Esetleg a sziget belsejében lévő keskeny utakon kell kikerülni egymást, és néhol olyan erős ívek vannak, hogy a motor is alig vette be. Forgalomsűrűség: óránként 1-2 autó. A főút az forgalmas. Mindenhol rendkívül jó minőségű utak, még a földutak is!

Dagadt

2007. május 4. péntek, 13:54
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás 
Köszi ezt az infót is! Így már kicsit nyugodtabb vagyok! Bocsi a rengeteg kérdésért, de már annyira bennem van a rugó, hogy legalább ezzel lefoglalom magam. :D

2007. május 4. péntek, 16:04
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás 
Lefkadás album bővítve!

Dagadt

2007. május 11. péntek, 13:11
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás 
Köszi Dagadt! Már nézem is! :smt006

2007. május 11. péntek, 13:19
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás 
Csutek! Megnéztem a beszámolódat, így azért jobb olvasni, hogy rögtön látom is, amiről írtál. És külön jó, hogy olyan fotókat is raktál ide, amit még nem láttam máshol Köszi szépen.
Tényleg jó hely lehet az a Fourka! Ha valamikor eljutok Nea Plagiára (ami régi vágyam), ide is bekukkantok az biztos kiíváncsiságból. :D :D

2007. május 11. péntek, 17:38
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás 
Szia Anikó!

Ha nem mennél olyan messzire, szívesen vendégül látnálak benneteket
Fourkán. Azért ha nagyon fáradtak lennétek, nálunk megpihenhetnétek.
Csak néhány nappal előttetek indulunk, egy randit összehozhatunk Görögországban. :wink:

2007. május 11. péntek, 18:09
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás 
Ja! Fourka első látásra nem túl megnyerő. Nekem kellett legalább két nap az aklimatizációhoz. Amikor ráérzel a csendre és nyugalomra, na akkor válik fontossá a hely. Első nap én menekültem volna. De ahogy beleszoktam a helyi légkörbe, ,szívem szerint, sohasem jöttem volna haza. Ezek után nem csoda, hogy idén visszamegyünk. Laci (a férjem) nagyon finnyás a nyaralást illetően. De még nála sem volt kérdés az idei nyaralásunk színhelye. Nagyon szeretnénk látni Athént, de idén megint elmarad, hogy minél többet megmutathassunk a gyermekeinknek Észak-Görögországból.

2007. május 11. péntek, 18:16
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC [ nyi ]