Pontos idő: 2018. október 17. szerda, 20:34

Időzóna: UTC [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 Kréta az álmok szigete 
Szerző Üzenet
Régi tag
Régi tag

Hozzászólás Re: Kréta az álmok szigete
Sziasztok! Dagadt, veled mindig történi valami rossz, amikor itthon vagy! Sajnálom, hogy már megint baleset ért, remélem rendeződik minden!?
Elhiszem, hogy szomorúak vagytok, hogy újra itthon kell lenni. Én még mindig ott vagyok lélekben, és álmomban folyton, úgyhogy nappal csak lézengek, és várom, hogy újra éjjel legyen, és újra ott lehessek álmomban legalább!

Orsi! Én már lassan meg is szokom, hogy folyton álmodom Pargáról, ill. Görögországról. Már az lenne furcsa, ha nem azzal álmodnék. Bár ilyen még nem volt, hogy ennyire lassan térjek magamhoz. Mindig rossz volt hazajönni, de most mégis más az egész!!! :(
Remélem gyorsan eljön a következő út, és újra mehetek.

2007. október 12. péntek, 11:06
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Képzeld Ancsa,már két éjszaka egymás után tengerrel álmodom,tegnap éjjel kimondottan emlékszem,hogy Krétán jártam.De ezek legalább szép álmok.

2007. október 12. péntek, 17:19
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Képek feltöltve a galériába.

Bár tudnék álmodni!

Dagadt

2007. október 12. péntek, 17:21
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Én éjjel feliratozom itt a képeimet és utána megyek aludni.Szerintem ezért van ez.Mert ezeket a képeket látom elalvás előtt.

2007. október 12. péntek, 17:25
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Merészeltem néhányhoz hozzászólást kreálni. Nagyon tetszenek a képek.

Dagadt

2007. október 12. péntek, 17:27
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Igen Orsi csodaszép fotókat készített, bár olyan géppel nem nehéz, mint neki van. Bár a táj azért kellett hozzá, elismerem. :lol: :lol:

2007. október 12. péntek, 18:20
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Köszi szépen,de azért a gép meg a táj mellé én is kellettem. :D

A viccet félretéve,úgy csináltok,mintha a Tiétek kevésbé lenne szép.Megnéztem mindegyikőtökét.Dagadtéval csak egy a baj:kevés!Nem csináltál sokat,vagy ennyire leszűkítetted őket?Ezrével tudnám nézni a krétai képeket.(is)

Alighanem meglesznek az elveszett képeim.Már szakértői kézben van a fényképezőgép.Akkor azokból is teszek az albumba.Azok is csodaszépek,majd meglátjátok.Addigis imádkozom.A feliratozással lassan haladok.

2007. október 13. szombat, 12:31
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Az este én is megnéztem a képeidet Orsi. Tényleg nagyon jók! A Dagadté ma estére maradt, úgyhogy még vígan rakhat fel párat. :lol:
Kréta tényleg az álmok szigete, mert egy évig csak álmodozhatok róla. De megvalósítom az álmaimat! Csakazértis!!!!

2007. október 13. szombat, 13:09
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

OK. Orsi! Belátom, hogy kellett a gépet is kezelni valakinek! :lol: :lol:

Tényleg az a baj Dagadt képeivel, hogy kevés, de azért Orsi ne bízd el magad, de a tieid tényleg nagyon jól sikerültek.

Én most válogatom ki az enyéimet, és javítgatom, majd újrarakom őket hamarosan, mert valami foltok vannak jópáron, nem tudom mitől (mert itthoni felvételeken nem látszódik ilyesmi), akkor talán az enyéim is szebbek lesznek. :lol:
De szép helyről tényleg nem lehet csúnya képet csinálni.

2007. október 13. szombat, 13:26
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Idézet:
OK. Orsi! Belátom, hogy kellett a gépet is kezelni valakinek! :lol: :lol:

Tényleg az a baj Dagadt képeivel, hogy kevés, de azért Orsi ne bízd el magad, de a tieid tényleg nagyon jól sikerültek.

A teljes repertoár 384 kép. Erősen szelektáltam! A kevesebb lehet több!
Közkivánatra természetesen kiegészítem, de például egy hivatalos levélnél sem szabad a másfél oldalt túllépni, mert nem olvassák el. A sok fénykép is esetleg hangsúlytalanná teszi az igazán jókat.
És mégegy. A "poket" gépem nem képes varsenyezni az Orsiéval. A nem "lebutított" képeim még jók, lebutítva még OK, de a feltöltés után már nem vagyok elégedett velük. És hiába van a gépemen Zeis optika, az nem olyan, mint a 64-es kiadású Exakta szeme! Ha létezne ahhoz digitális hátfal! Megvan hozzá minden lencse, de nem használom.
Aztán például nem mindenhol fényképezek. Járt a parton egy "kisvonat". Megnéztük a menetrendjét, és találtunk két jónak tűnő útirányt. (Narancsvölgy és Grand kanyon.) A térképen osszevetettem a két utat, és kiderült, hogy egy körben meg lehet tekintni, mivel a két végpontot egy kis, kb 15 km-es út összeköti. Autó, gyerünk. Gyönyörő tájak. A 15 km alatt felmentük 1000m fölé és vissza. Akkora mélység tátongott elöttünk 120°-os panorámában, mögöttünk a 2300 feletti hegyekkel, hogy ehhez hasonló, a végtelenben feloldódó érzés még sosem kerített hatalmába! Viszont az idő párás volt, és a feleségem agorafóbiája is előjött (szabályos halálfélelme volt), így egy darab felvétel sem készült, pedig az egyik meghatározó élmény volt.

De ez a Kréta már nem a 10 évvel ezelötti! A tömegturizmus a tőke szabad áramlása jogán átformálta, kozmopolitává tette. A feketeinges, horgolt fejkendős férfiak visszaszorultak a hegyekbe, ott is csak pár idős ember viseli a régi öltözetet.
Stalos és Ag. Marina közt az úton volt egy kis házikó a mezőn, abban élt egy öreg házaspár. Mindennap integettünk egymásnak. A házat megtaláltuk, de a két település "körbefolyta". A parti részről kiszorultak a kafenionok, de pub és beac hotel az van! A számomra szimpatikus, a hegyekben élt Szfákok szilajságát, szabadságszeretetét, kérlelhetetlenségét sem a törököknek, sem a németeknek, sem z angoloknak nem sikerült megtörni, de a globalizáció majd megteszi. Csak a fegyverekkel átlőtt utcatáblák utalnak a régi időkre. És mégegy. Egyetlen szamárralsemtalálkoztam.
Ez a Kréta -szerintem- euróban mérve sokkal gazdagabb, de kulturális értékeiben lényegesen szegényebb mint a 10 év elötti. Ha most bekötött szemmel ledobtak volna ide, nem tudtam volna megkülönböztetni Görögország más részétől.
De hogy pozitív dolgokról is meséljek. Most kevésbé kopár a sziget. Meglestem a titkot. Alagcsövezés! Az utak mellett végig. És a hegyekben is. Az összes forrás vizét csövekbe kényszerítik, és a földekre vezetik! A krétai ivóvíz még mindig finom! Azon ritka helyek egyike, ahol nem csak iható, hanem kifejezetten finom csapvíz!

Ezek csak úgy gyorsan kiszaladtak belőlem, amolyan első benyomásként.

Dagadt

2007. október 16. kedd, 9:40
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Hát ez félúton jól kidobott, de azért látszik, hogy én írtam!

Dagadt

2007. október 16. kedd, 9:42
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Dagadt! Ne haragudj rám! Eszemben sem volt kritizálni a Te fotóidat, sőt! Azt is írtam, hogy kevés, mert abból is néznék többet is!
De Orsi képein tényleg látszik, hogy mennyire szuper a fényképezőgépe. Sajnos az enyém sem olyan, látszik is a fotókon, főleg, hogy némelyiken még halvány foltok is vannak!

De tőled kárpótolnak engem az írásaid, mert már ezért megérte a "kritika", hogy ezeket leírtad! Igazad van sajnos sok mindenben, bár még Krétán nem jártam, de csak Makrigialosból indulok ki, hogy egy év alatt mennyit változott, és nem mindenhol előnyére, úgyhogy teljesen egyetértek veled. A kettő már nem ugyanaz, bár az emberek ott még ugyanazok,hiszen egy év nem nagy idő, de lehet, hogy már 5 év múlva az a kis falu is teljesen kifordul önmagából és átmegy turistaparadicsomba.

A Te fotóid is szépek, bár sajnálom, hogy nem mindent örökítettél meg. Dehát Te már régebbi utaidról rengeteget megosztottál velünk.

Tényleg nem sértőnek szántam, amit írtam, elnézést kérek. :lol: :lol:

2007. október 16. kedd, 15:26
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Én "hál' Istennek",először jártam Krétán és szerencsére nem volt összehasonlítási alapom.Így nekem maga volt a csoda,mert nem tudom,milyen volt anno.De a leggörögebb hely az összes közül,ahol eddig jártunk.
Nekem is feltűnt,hogy nem láttam szamarat.Egyet sem.Pedig a krétai képeslapok elképzelhetetlenek szamár nélkül.És valóban ZÖLD! Egyszerűen meseszépek a völgyek az olajfaligetekkel.
Lassan már bírok beszélni róla sírás nélkül.Jó,hogy Dagadt ír róla,így nekem is könnyebb hozzászólnom.

2007. október 16. kedd, 18:46
Profil E-mail küldése
Az oldal szülőatyja
Az oldal szülőatyja

veron írta:
És valóban ZÖLD!

Zöld? Látnád májusban. Nem akkor amikor már ki van "égve" minden. :-D

2007. október 16. kedd, 19:32
Profil E-mail küldése
Régi tag
Régi tag

Egy pillanatra sem gondoltam, hogy kritika érte a képeimet! Én vagyok velük elégedetlen! És Kréta nem a leggörögebb, hanem Krétai! Ök nem Görögnek tartják magukat, hanem Krétainak! Ez egy fantasztikus világ! És igen, mindenhol írják, hogy az Égei tengeri szigetek tavasszal gyönyörű zöldek! De hát én sajnos mindig ősszel voltam, a "csóri tourssal". De az idén Máltába is beleszerettem! Úgyhogy gondban vagyok. Legközelebb viszont a keleti oldalra megyek! Meg Santorinire! Meg Kefaloniára! Meg Lesbosra, Patmosra! Azután ami kimaradt!
Dagadt

2007. október 16. kedd, 22:43
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC [ nyi ]